Pazartesi sendromunu yenmek çok kolay

Güzel bir hafta sonundan sonra Pazartesi günleri çalışanlar için bitmek bilmez.

Pazartesi sendromunu yenmek çok kolay

Güzel bir hafta sonundan sonra Pazartesi günleri çalışanlar için bitmek bilmez.

Fatih İLHAN
Fatih İLHAN
02 Ocak 2017 Pazartesi 09:55
Pazartesi sendromunu yenmek çok kolay

Pazartesi Sendromu olarak literatüre geçen kavram ufak bir stres halidir. Stresin büyümemesi ise size bağlıdır. 

Pazartesi Sendromuna yakalanmamak için yapmanız gerekenler

Güne başlarken Pencereyi açarak güneşin odanıza girmesine izin verin. Güne en sevdiğiniz müzikle başlayın. İmkânınız varsa açık havada bir yürüyüş yapın. Vaktiniz kısıtlı bile olsa asla kahvaltıyı atlamayın, bu size gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayacaktır. 

Çiçekçiden çiçek alıp, ofis masanıza, işyerinize koyun, veya işyerinizde muhabbet kuşu da besleyebilirsiniz, canlıların yaydığı enerji size iyi gelecektir.

Muz, bitter çikolata, kivi, ananas, erik, greyfurt, mango, serotonin yani mutluluk hormonu üreten yiyecekler arasında yer alır. Gün boyunca tatlı molaları vererek bu yiyeceklerden tüketebilir kilo sorununuz varsa bu yiyeceklerin çaylarını tüketebilirsiniz.

Pazartesi gününe en sevdiğiniz, içinde mutlu hissettiğiniz giysi ile başlamanız da gününüzün güzel geçmesine bir parça da olsa yardımcı olabilir.

Gün boyu ne kadar yoğun olursanız olun, telefonla da olsa sevdiğiniz kişilerle görüşün, kısa bir görüşme bile keyfinizi yerine getirecektir.

Bitki çaylarının gücünden yararlanın! özellikle melisa çayı size iyi gelecek, sinirlerinizi gevşetecek, huzur verecektir.

Pazar akşamı geç yatmayın, mümkün mertebe erken uyuyun, böylece yeni gün olan Pazartesi'ye dinç ve zinde kalkmış olursunuz, modunuz da yüksek olur.

Size önerimiz, Pazartesi sendromuna girmemek için sevdiğiniz bir işte çalışın, işinizi sevmediğiniz sürece, Pazartesi de Cuma da birdir, ve her gün ayrı bir sendrom yaşarsınız.

Son Güncelleme: 03.01.2017 09:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol