Bu kitabı okuyan çıldırıyor

Okuyan insanı delirttiği söylenen, kadim tarihin en tehlikeli büyü kitabı: Necronomicon

Bu kitabı okuyan çıldırıyor

Okuyan insanı delirttiği söylenen, kadim tarihin en tehlikeli büyü kitabı: Necronomicon

Fatih İLHAN
Fatih İLHAN
04 Ocak 2017 Çarşamba 11:34
Bu kitabı okuyan çıldırıyor

Necronomicon, El Hazret isimli Arap bir gezgin tarafından M.S. 700’lü yıllarda Şam’da yazıldı. Kitabın orijinali hiçbir zaman bulunamasa da şu an belli bir kısmının yazılı olduğu hali piyasada dolaşmaktadır. Kitabın ünü ise gerçekten ürkütücü detaylar barındırmasından gelir.

Kitap gerçek bir büyü kitabı olarak kabul ediliyor. Arabın Kitabı, Ölülerin Çağrı Kitabı, Ölü İsimlerin Kitabı, Çıldırtan Kitap gibi farklı isimlerle anılan kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor.

İçeriği de oldukça ilginç ve korkutucu detaylarla dolu bu kitabın. El Hazret’in, yıllarca çöllerde aranıp, çok eski günlükleri bulması ve delirmesinden sonra kötü ruhlarla karşılaşmasını, insanların yeryüzüne gelmesinden önce yaşanan azothoth dönemini, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağını ve ölülerin nasıl harekete geçirileceğini anlatır. 

Kitabın okuyanları nasıl çıldırttığı konusuna gelecek olursak Necronomicon’un çıldırtması olayı da bildiğimiz delirmelerden biraz farklı. Bildiğimiz, inandığımız her şeyi reddetmesi ve gerçeklerin çok farklı ve belki de çok acımasız olması yüzünden okuyanlar şoka giriyor ve zihinlerine hapsoluyorlar.  Ürkütücü gerçeklerle dolu olan bu kitabın şu an için farklı farklı, onlarca kopyası piyasada dolaşmaktadır. Bir iddiaya göre ise, Papalık tarafından yasaklanmış olan kitabın Vatikan’da saklandığı ve bir kopyasının da İngiliz Müzesi’nde saklı tutulduğu söylenmektedir. Bazı kaynaklar ise Adolf Hitler'in okült ilgisi sonucunda kitabın bir kopyasını ele geçirdiğini belirtiyorlar.

 

Son Güncelleme: 05.01.2017 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol