‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’ projesi için kayıtlar 1 Haziran’ da başlıyor.

‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’ projesi için kayıtlar 1 Haziran’ da başlıyor.

HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
31 Mayıs 2017 Çarşamba 18:43
‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’projesi kapsamında havuz bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilecek. 2015 yılında ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’ sloganıyla başlatılan proje ile her yıl binlerce çocuk  yüzme öğreniyor. Merkezefendi Belediyesi, ilçe merkezinin 12 noktasına portatif havuz kuruyor. Yüzme hocalarının gözetiminde yüzme öğrenecek olan 6-13 yaş arası tüm çocukların yararlanabilmesi için havuzlar, 12 ayrı stratejik yere konumlandırılacak. Derinliği 1.20 metre olacak olan havuzların hijyeni de uzmanlarca sürekli olarak kontrol edilecek.12 farklı okula kurulacak olan portatif havuzlar için kayıtlar ise 1 Haziran’da başlıyor. Kayıt yaptırmak isteyenler 01-09 Haziran tarihleri arasında Merkezefendi ilçesi sınırlarındaki ilkokul ve ortaokullardan kayıt formu alarak başvuru yapabilirler. Merkezefendi sınırları içerisinde okuyan 6-13 yaş arası çocukların kayıt yaptırabileceği havuzlar tüm yaz çocuklara hizmet verecek.

Havuzlarda yüzme eğitimi görecek olan çocuklara çanta, havlu ve bone hediye edeceklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Yaz tatilini evde geçiren ve yüzme bilmeyen çocuklarımızın erken yaşlarda yüzme öğrenmesi için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz 2 yılda havuzlarımız yoğun ilgi gördü. Havuzlarımızı öyle noktalara kuracağız ki çocuklarımız yürüyerek ulaşabilecekler. Uzman eğitmenlerimizin nezaretinde çocuklar burada hem eğlenecekler hem de yüzme öğrenecekler. Daha sonra çocuklarımıza sürpriz hediyelerimiz olacak. Onlara çanta, havlu ve bone hediye edeceğiz. Velilerimiz kayıtlar için geç kalmasınlar. Şimdiden tüm çocuklarımıza iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Yüzme eğitimi verilecek okullar

Katip Çelebi İlkokulu, Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu, Ahmet Yesevi Anadolu İ.H.L, Hacı Ahmet Paralı İlkokulu, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Sevindik Şehit Hasan Eser Ortaokulu, Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu, Mükerrem Mehmet Eke İlkokulu, Üçler İlkokulu, Kazım Kaynak Anadolu Lisesi, Namık Kemal Ortaokulu, Arif Yalınkaya İlkokulu.

Son Güncelleme: 06.06.2017 13:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol