Eğitime dev destek

Merkezefendi Belediyesi’nden eğitime bir destek daha geldi. Daha önce Yenimahalle’ye bir anaokulu kazandıran Merkezefendi Belediyesi, bu kez de Sümer ve Sevindik bölgesine hitap edecek 6 derslikli bir anaokulunu tamamladı. 2 Milyon TL’lik bir yatırımla bölgeye kazandırılan anaokulunun açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Eğitime dev destek

Merkezefendi Belediyesi’nden eğitime bir destek daha geldi. Daha önce Yenimahalle’ye bir anaokulu kazandıran Merkezefendi Belediyesi, bu kez de Sümer ve Sevindik bölgesine hitap edecek 6 derslikli bir anaokulunu tamamladı. 2 Milyon TL’lik bir yatırımla bölgeye kazandırılan anaokulunun açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
18 Mayıs 2017 Perşembe 00:32
Eğitime dev destek

Merkezefendi Belediyesi, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Bu çerçevede 2 Milyon TL yatırımla Sümer ve Sevindik bölgesine hitap edecek anaokulunun yapımı tamamlandı. Anaokulunun açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Düzenlenen açılış törenine Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Denizli İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Cengiz Yıldız ve davetliler ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Tören minik öğrencilerin zeybek gösterisiyle başladı. Ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na geçildi.

“COŞKU VE BAYRAM HAVASI VAR”

Düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bugün Sümer Sevindik Mahallemizde bir coşku var, bir bayram var bir heyecan var. Bu heyecanımıza ortak olan Merkezefendi Belediye Başkanımıza, bize bu sevinci yaşattıkları için ve 83. Anaokulumuzu Denizli’mize kazandırdıkları için kurumum ve şahsım adına içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

“MERKEZEFENDİ EĞİTİM İLÇESİDİR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, törende yaptığı konuşmada Merkezefendi ilçesinin bir eğitim ilçesi olduğunun altını çizdi. Başkan Subaşıoğlu, “Denizli’nin en güzel anaokulunun açılışına hoş geldiniz. Sayın Valim Merkezefendi bir eğitim ilçesidir. Eskiden beri bir gerçeğin altını çizmemiz lazım ki, Merkezefendi ilçemiz eğitimde bir markadır. Hem akademik başarı anlamında, hem sportif başarı anlamında, hem TEOG sınavlarında hem üniversite sınavlarında sadece Denizli’de değil Türkiye’de ilk 3’tedir ya da ilk 5’tedir. Bu başarının bizler için sürdürülebilir ve kalıcı olması çok çok önemli. Bizler onun için bugüne kadar en başta İl Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, milli eğitim camiamız olmak üzere bir iş birliği içerisinde Merkezefendi’nin eğitimde marka olma vasfını daha da derinleştirmek için büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU, EĞİTİME VERİLEN DESTEKLERİ ANLATTI

Başkan Subaşıoğlu, konuşmasının devamında Merkezefendi Belediyesi tarafından eğitime verilen destekleri anlattı. Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak eğitimde hem sosyal, hem de yapısal projelere bugüne kadar imza attık. Eğitimle ilgili olarak biraz sosyal projelerimizden biraz da yapısal projelerimizden bahsetmek istiyorum. Merkezefendi Belediyesi olarak 3 senedir devam ettirdiğimiz adına ‘Haydi Gençler İstanbul’a’ dediğimiz Merkezefendi sınırları içerisindeki liselerde 12.sınıf öğrencilerimizin tamamını İstanbul’a götürdük. 12 bin öğrencimizi İstanbul ile buluşturduk. Şuan Merkezefendi sınırları içerisinde lise son sınıf öğrencisi 4 bin öğrencimiz var. Biz biliyoruz ki bu 4 bin öğrenciden belki 3 bin 500 tanesi hayatı boyunca İstanbul’a gidemeyecek. Biz bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu çocuklarımızın üniversite tercihi yapmadan önce İstanbul’u görmelerini istiyoruz. Onun için o yüzden önümüzdeki dönemde bu sosyal projemize devam edeceğiz. Merkezefendi Belediyesi olarak ilçe olarak bir hedefimiz var” dedi.

Muhammet Subaşıoğlu, konuşmasında Merkezefendi ilçesinin bisiklet ilçesi yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti. Subaşıoğlu, “Biz Merkezefendi’yi bisiklet ilçesi yapmak istiyoruz. Onun için şuana kadar Merkezefendi sınırları içerisinde 3 senedir devam ettirdiğimiz 5.sınıfta okuyan öğrencilerimizin tamamına bisiklet hediye ediyoruz. 2 yılda 10 bin bisiklet hediye etmiştik. Bu sene 6 bin 500 5.sınıf öğrencimize bisiklet hediye ediyoruz. Ayrıca Merkezefendi sınırları içerisindeki 4 bin 500 öğretmenimize de bu sene bisiklet hediye ederek Merkezefendi Belediyesi’ni bisiklet ilçesi olma hedefine emin adımlarla hep birlikte yürüyoruz” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Başkan Subaşıoğlu, okul çantası ve havuz projesinden bahsetti ve şöyle devam etti: “Biliyorsunuz merkezi hükümetimizin bir projesi var. Her sene okullarda okullar açıldığı zaman sıraların üstünde kitapları hazır halinde getiriyor. Bizde Merkezefendi Belediyesi olarak okula hoş geldin diyoruz. Merkezefendi sınırları içerisinde 1.sınıfa başlayan tüm çocuklarımızın çantaları sıraların üstünde hazır ediyoruz. 2 senedir devam ettirdiğimiz önemli bir spor projemiz. İnşallah bu senede devam ettireceğiz. Temmuz ve Ağustos aylarında yurt dışından getirmiş olduğumuz portatif yüzme havuzlarıyla şuana kadar 11 bin öğrencimize yüzme öğrettik. İnşallah bu senede 6 bin öğrencimize de bu konuda eğitim vermek istiyoruz. Merkezefendimizin öyle noktalarına öyle yerlerine havuzları yerleştiriyoruz ki hiçbir öğrencimizin cebinden ne yüzme eğitimi ile ilgili ne de ulaşımla ilgili bir ücret çıkmasını istemiyoruz. İnşallah bunu da devam ettireceğiz. Bu sene yarıyıl tatili 8.sınıflar için farklı kutladık. Karneni getir topunu götür ve Merkezefendi sınırları içerisinde 8. Sınıf okuyan 4 bin öğrencimize basket topları hediye ettik. Yine Merkezefendimiz de yaklaşık ortaokul ve lise öğrencisi olarak 34bin öğrencimiz var. Nüfusuna oranla en yüksek adette ve miktarda öğrenim yardımı yapan belediyeyiz. 2250 öğrencimize Merkezefendi Belediyesi olarak ortaokul ve lise öğrencilerimize öğrenim yardımı yapıyoruz. İnşallah önümüzde ki dönem yeni sosyal projelerimizle Merkezefendililerin huzurunda olacağız”

EĞİTİME VERİLEN YAPISAL PROJE DESTEKLERİ

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, eğitime yalnızca sosyal projeler anlamında bir destek verilmediğini, sosyal projelerin yanı sıra önemli yapısal projelerin olduğunu ifade etti. Başkan Subaşıoğlu, “Sadece sosyal projeler değil, aynı zamanda eğitimle ilgili yapısal projelerimizde var. Şuana kadar Merkezefendi sınırları içerisindeki 36 okulumuza halı saha yaptık. Ve neredeyse Merkezefendi Belediyesi sınırları içerisinde halı sahaları ücretsiz hale getirdik. Birçok okulumuza basketbol sahaları ve tenis kortları kazandırdık. Şuana kadar 400 adet basket potasını okullarımıza kazandırmış bulunuyoruz. İnşallah eylül ayında açılışını sayın valimizin teşrifleriyle yapmayı düşündüğümüz Merkezefendimiz sınırları içinde 18 okula zenginleştirilmiş kütüphaneleri kazandırmış olacağız. Birçok okulumuza kantin ve sosyal tesisler yaptık. Şuana kadar 2 okulumuza yemekhane kazandırdık. 4 okulumuza konferans salonu kazandırdık. İnşallah önümüzde dönemde yapmaya devam edeceğiz. Yine sayın valimizin teşrifi ile 6 ay önce açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni mahalle anaokulumuz bugün işaret edilen parmakla gösterilen, eğitim kalitesi yüksek bir okul olarak faaliyete devam ediyor.

İMAM HATİP FEN LİSESİ VE SPOR OKULUNU ANLATTI

Subaşıoğlu, “Şirinköy Mahallesi’nde Türkiye’nin ilk ve tek İmam Hatip Fen Lisesi’ni inşallah Şubat ayında teslim alarak açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Yaklaşık 10 milyon TL bir yatırımla Türkiye’nin ilk ve tek İmam Hatip Fen Lisesi, Merkezefendi sınırları içerisinde olacak. Yine Merkezefendi Belediyesi olarak Selçukbey mahallesinde 9 dönümlük arazi üzerinde bir spor okulunun inşaatına başladık. İnşallah 6 aylık süre içerisinde onunda açılışını yapacağız. 6-13 yaş grup çocuklarımıza spor eğitimi vereceğimiz bu okulumuzun da açılışını gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

“DENİZLİ’NİN EN GÜZEL ANAOKULU”

Başkan Subaşıoğlu, açıklamalarının son bölümünde “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Sümer-Sevindik Anaokulumuz yaklaşık 2 bin 500 metre kapalı alanı olan, bodrum artı 2 kat üzerinde kurulmuş, 3 bin 400 metrekare arsası ve bahçesi olan, 6 derslikli 300 öğrenci kapasiteli çok güzel bir okulumuzdur. Merkezefendi Belediyesi olarak yaklaşık 2 milyon TL yatırımla bu okulumuzu gerçekleştirdik ve açılışa hazır halde getirdik. Sümer-Sevindik Anaokulumuz biz diyoruz ki Denizlimizin en güzel anaokuludur. Biraz sonra gezerken göreceğiz. Denizli’de içerisinde at yolu olan at kulvarı olan tek anaokuludur. Sevindik ve Sümer mahallelerimiz için çok önemli. Milli Eğitim Müdürümüz de bundan yaklaşık 1 sene önce yapmış olduğumuz istişareler sonucunda bu bölgeye güzel bir anaokulu kazandırılması konusunda bir görüş birliğine vardık. Bugün de bunun açılışını gerçekleştirmiş olacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

VALİ ALTIPARMAK’DAN BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, törende yaptığı konuşmada, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak çocukların böyle okullarda yetişeceğini ifade etti. Vali Altıparmak, “Kıymetli katılımcılar, eğitim gönüllüleri, öğretmen arkadaşlarım güzel bir günde burada beraberiz. Zira son günlerde üzerimizde dolaşan kara bulutlar, yaşadığımız üzüntülü ve acılı günler içinde böyle bir açılış hakikaten anlamlı ve farklı oldu. İnşallah o günler son bulur, bizler de bu acıları yaşamayız. Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum. Eğitim, güvenlik, sağlık ve birçok konuda kamu hizmetlerinin yürütülmesinde seçmenlerinin öncelikli ihtiyaçlarına bütçesinde öncelikli olarak yer ayırması fevkalade anlam ifade ediyor. Diğer belediyelerde de aynı. Çok güzel bir okul oldu. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Anaokulu eğitimi alanlar daha başarılı oluyor. Tekli eğitime geçmek için özellikle geniş olan okul bahçelerine bir anaokulu yaptırarak tam bir eğitime geçmek istedik. Fevkalade konforlu ve güzel bir okul. Bu çerçevede emeği geçen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve ekibine, takip eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz bu okula sahip çıkarlar. Geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak çocuklarımızın bu okulda yetişmelerini sağlamış olacağız” dedi.

PLAKET TAKDİMİ VE OKULUN AÇILIŞI

Yapılan konuşmaların ardından Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na plaket verdi. Ardından da açılış törenine geçildi. Kurdele kesimi sonrası protokol üyeleri okulu gezdi.

Son Güncelleme: 18.05.2017 00:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol