Vali kurum müdürleri ile bir araya geldi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İlimizde görev yapan Kamu Kurumlarının İl Müdürleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Vali kurum müdürleri ile bir araya geldi

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İlimizde görev yapan Kamu Kurumlarının İl Müdürleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
26 Ocak 2017 Perşembe 15:02
Vali kurum müdürleri ile bir araya geldi

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) ev sahipliğinde Polisevinde düzenlenen toplantıya; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcıları Ali Cergibozan, Celalettin Cantürk, Hakkı Ünal, Kemal İnan ve İsmail Soykan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Gülsezen ile Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Toplantıda, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, Ajans hakkında bilgiler vererek; yapılan ve desteklenen projeler, teknik destek programı çerçevesinde Ajansa bağlı Aydın, Denizli ve Muğla illerinde yapılan eğitim ve eğitime katılım sayıları ile en fazla proje başvurusu yapan kurumlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise değerlendirmelerde bulunarak, kurumlardan proje üreterek Ajansa başvurularını arttırmalarını istedi. GEKA’da görevli uzman personellerin kurumlarla irtibata geçerek nasıl proje hazırlamaları gerektiği konusunda bilgi vermeleri gerektiğini de vurgulayan Vali Altıparmak, karşılıklı istişare ile önemli projeler üretilebileceğinin altını çizdi. Ülkemiz tarafından Avrupa Birliği fonlarına önemli miktarda para aktarıldığına dikkat çeken Vali Dr. Ahmet Altıparmak, “ Avrupa Birliği tarafından bize ayrılan fonun yüzde 50’sini harcayamıyoruz. Şu anda daha yeni bu rakamın biraz üstüne çıkabildik. Herkes kendi sektörü ile ilgili proje havuzlarına baksın, o proje havuzlarından yüzlerce proje sunabilirsiniz. Birkaç personelin işi o olsun. Denizli bunu hissettirmeli. Sizlerin de bunu hissettirmeniz gerekiyor. Siz göreve gelmeden önce bir şeyler yapılmamış olabilir. Siz ‘Ben bu kadar proje yaptım’ diyebilmelisiniz. Hazineden size gelen kaynak belli. Bunun ötesinde bir şey yapmak gerekiyor. Bu kaynakta nihayetinde ülkenin elindeki bir değer. Bunu da kullanmamız lazım” dedi. 

Son Güncelleme: 28.01.2017 13:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol