Vali Altıparmak şehit aileleri ile bir araya geldi

Vali Ahmet Altıparmak, 11. Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit aileleri ile bir araya geldi.

Vali Altıparmak şehit aileleri ile bir araya geldi

Vali Ahmet Altıparmak, 11. Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, şehit aileleri ile bir araya geldi.

Fatih İLHAN
Fatih İLHAN
23 Aralık 2016 Cuma 09:58
Vali Altıparmak şehit aileleri ile bir araya geldi

11. Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen etkinliğe; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 11. Tugay ve Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Müftü Mehmet Aşık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan ile şehitlerimizin aileleri katıldı.

Şehit yakınlarımızın masalarını tek tek gezen Vali  Ahmet Altıparmak, şehit ailelerimizle yakından ilgilenerek sohbet etti. Etkinlikte şehitlerimizin ailelerine seslenen Vali Ahmet Altıparmak; “Çok kıymetli şehit yakınlarımız, şehitlerimizin anneleri, babaları ve eşleri hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum ve aranızda bulunmaktan ayrı bir haz duyduğumu belirtmek istiyorum. Komutanımıza böyle bir organizasyon düzenlediği için de teşekkür ediyorum. Ne desek, ne söylesek bizim sizleri teselli edecek söz bulmamız mümkün değil. Türk milletinin bir inancı, onuru, haysiyeti var ve her şeyden öncede bu milletin duası var. Dolayısıyla hiç kimsenin, milletimize onuru kırılmış bir şekilde boynunu yere eğdirmeye gücü yetmeyecek. Bunda da en çok sizin canlarınızın, ciğerparelerinizin katkısı olacaktır. Allah onlardan razı olsun. Rabbim mekânlarını cennet etsin, kolay bir şey değil ama mevlam sizlere sabırlar versin. Evlatlarınız sadece sizin onurunuz değil, aynı zamanda bizim de onurumuz” dedi.

Konuşmasında polis ve asker olmak için başvuran birçok gencin olduğuna değinen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, yeğeninin de eğitimine ara verip başvuru yaptığını anlatarak; “Allah’a şükürler olsun bu koçyiğitler geride kalan anne ve babalarının, ailelerinin ve milletimizin onuru, haysiyeti, namusu ve şerefi için bu mücadeleyi verecekler. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Özel harekât, polis, jandarma ve askerlik için milyonlar başvuru yapıyor.  Benim kendi yeğenim de üniversite okuyordu ve dondurdu, ‘bende gideceğim’ dedi. Son senesiydi istese bitirebilirdi. Ama ‘Dayı ben gideceğim, çağrılıyoruz. Bu manevi bir çağrı’ dedi. Dolayısıyla bizim buna inancımız fazla. Bizi de ayakta tutan bu. Hepinizden Allah razı olsun, hepinize Allah güç, kuvvet, sabır ve metanet versin” diye konuştu.

Son Güncelleme: 24.12.2016 09:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol