Merkezefendi’den bir pazaryeri daha

Merkezefendi Belediyesi ilçenin farklı bölgelerine pazaryeri kazandırmaya devam ediyor.

Merkezefendi’den bir pazaryeri daha

Merkezefendi Belediyesi ilçenin farklı bölgelerine pazaryeri kazandırmaya devam ediyor.

Fatih İLHAN
Fatih İLHAN
05 Ocak 2017 Perşembe 15:13
Merkezefendi’den bir pazaryeri daha

Bir pazaryeri de Karahasanlı Mahallesi’ne yapılıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Karahasanlı Mahallemize kazandıracağımız pazaryerimiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, ilçeye hem açık hem de kapalı pazaryerleri kazandırmaya devam ediyor. Bu çerçevede Merkezefendi Belediyesi tarafından Karahasanlı Mahallesi’ne de bir açık pazaryeri yapılıyor. Çalışmalarına başlanan pazaryeri Mart ayı gibi kısa bir süre içerisinde bitecek. 5 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip olacak pazaryerinde 122 esnaf ve 55 müstahsil yer alacak. Karahasanlı açık pazaryerinde ayrıca vatandaşlar alışveriş yaparken çocukların vakit geçirebileceği bir adet çocuk parkı yer alacak. 150 araçlık otoparkı da bulunan pazaryeri 6 bin metrekare yeşil alana sahip durumda. Tamamen öz kaynaklarla finanse edilen pazaryeri için 450 bin TL harcanacak.

“MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, yapılan pazaryerinin hayırlı olmasını diledi. Subaşıoğlu, “İlçemizde ihtiyaç duyulan her mahallemize hem açık hem de pazaryeri kazandırıyoruz. Şimdilerde bir pazaryerimizde Karahasanlı’ya yapılıyor. Burada artık vatandaşlarımız çok geniş bir alanda istediklerini hijyenik koşullarda alabilecek. 3 ay gibi kısa sürede tamamlanacak pazaryerimizin şimdiden tüm Merkezefendili hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol