Bu haftanın trafik bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 14.833 araç kontrol edilmiştir.

Bu haftanın trafik bilançosu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 14.833 araç kontrol edilmiştir.

HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
30 Mayıs 2017 Salı 18:12
Bu haftanın trafik bilançosu

Denizli’de, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında toplam 31 adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;

22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Denizli’de, 36 yaralamalı kaza ve 40 maddi hasarlı kaza olmak üzere Toplam:76 kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir. Denizli’de meydana gelen kazalar genellikle, Ankara Yolu, Acıpayam Yolu, 29 Ekim Bulvarı ve İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir. Ayrıca, Denizlideki araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve güzergahlarda, trafik akışının daha rahat ve güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için, hatalı park, kaldırım üzerine park, otobüs duraklarına park vb. şeklinde kural ihlali yapan araç ve sürücüler üzerinde bilgilendirme/bilinçlendirme çalışmaları yapılacak olup, denetim ekipleri, şahin unsurları ve çekicileri tarafından yoğunlaştırılmış şekilde denetimlere ağırlık verilecektir.

Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;

22-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Denizli’de; 23 yaralamalı kaza ve 6 maddi hasarlı kaza olmak üzere Toplam: 29 kaza meydana gelmiştir.  Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

        

Son Güncelleme: 06.06.2017 13:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol