DENİB Genç Mucitlerini buldu

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” tamamlanırken finale kalan 30 genç mucit ise ödülleri kaptı.

DENİB Genç Mucitlerini buldu

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” tamamlanırken finale kalan 30 genç mucit ise ödülleri kaptı.

HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
09 Mayıs 2017 Salı 16:18
DENİB Genç Mucitlerini buldu

Türkiye'de İnovasyon bilincinin genç nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nda final heyecanı dün akşam görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi. Denizli Protokolünün de katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde bine yakın başvurudan finale kalan 30 icat görücüye çıktı.

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert açılış konuşmasında inovasyonun gençler için önemine değinerek, "Bugün burada genç beyinlerin yaratacakları icatlar için bir araya geldik, onlara eski köye yeni adet getirin, başımıza icat çıkarın dedik. Nitekim birbirinden güzel buluşlarla karşımıza çıktılar. Amacımız inovasyon kültürünü küçük yaşta onlara aşılayarak bu organizasyonla geleceğin bilim adamlarının yetişmesinde katkımız olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmektir.” dedi.

İNOVASYON KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAMIZ ŞART

Konuşmasında 2023 hedeflerine inovatif ve katma değeri yüksek ürünler sayesinde ulaşılabileceğini de vurgulayan Kocasert; "TİM olarak tasarım, markalaşma, Ar-Ge ve inovasyon olmak üzere 4 ana unsur üzerinde yoğunlaştık. Bugün kilogram başına yaklaşık 1,5 USD’lik ihracat rakamına sahip olan ülkemizin, 2023 hedeflerine ancak ve ancak katma değeri yüksek ürünlerle ulaşması mümkündür. İnovasyonu bir kültür haline getirmemiz olmazsa olmazımızdır.” dedi.

Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekilde;

Lise Kategorisi

1. Özcan Kaytaz Öğretmeni – Tarık Hakan Yaldır İcat – Görüntü İşleme Teknikleri ile Robotlu Kaynak Otomasyonu Simülasyonu (Final Koleji Fen Lisesi)

2. Bircan AYDOĞAN Öğretmeni – Hakan Ayaz İcat – Güneş Enerjisi Sistemlerinin Deniz Suyu Arıtımında Kullanılması (Denizli Lisesi)

3. Bilgehan Akyüz Öğretmeni – Mustafa Eskin İcat – Düşük hacimde yüksek performans veren içten yanmalı motor (Hasan Tekin Anadolu Lisesi)

Jüri Özel Ödülü- Ayten İLHAN Öğretmeni- Miray Nur Güven İcat- Otomatik Akvaryum Balığı Yemleme Sistemi (Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi)

Ortaokul Kategorisi

1. Semiha Aksungur Öğretmeni – Ozan Sarıca İcat – Hijyenik Bebek Bezi (Hürriyet Ortaokulu)

2. Ali Mert Öğretmeni – Elif Başaran-İrem Fidan- Nehir Sücüllü İcat –Kimse Yalnız Kalmasın (Sevil Kaynak Ortaokulu)

3. Ahmet Okul Öğretmeni – Mert Gürsoy İcat – Elektrikli Araç Şarj İstasyonu (Bilim Sanat Merkezi)

Jüri Özel Ödülü- Aliihsan İlkin Öğretmeni- Zeynep Çalık İcat- Beyaz Yol ( Kezban Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu)

İlköğretim Kategorisi

1. Ahmet OKUL Öğretmeni – Cemre Duman İcat – Buza Karşı Güneş Hayat Sinyali (Bilim Sanat Merkezi)

2. Erat MERKÜR Öğretmeni- Mert Kaan Koparan İcat – Duyan Göz (Üçler İlkokulu)

3. Nimet ERTÖRÜN Öğretmeni – Efe Selcen İcat – Yaşasın 2. Sınıf (19 Mayıs İlkokulu)

Jüri Özel Ödülü- Hilal AKÇAKAYA Öğretmeni- Mert Bölükbaşı İcat- Üçüncü Göz (Osman Özgür İlkokulu)

Son Güncelleme: 15.05.2017 11:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol